İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi
Aydınlı Mah. 1.Sanayi Cad. No:16 Tuzla / İSTANBUL
Tel: 0216 595 24 00 | Fax: 0216 595 24 04 pazarlama@samkametal.com
Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Politikası

Samka Metal Ambalaj Sanayi A.Ş. rüşvet ve yolsuzluk kapsamındaki yasalara, uluslararası hukuk kurallarına, etik değerlere uygun hareket edeceğini, bu kapsamda rüşvet ve yolsuzluğa karşı “sıfır tolerans” yaklaşımı uygulayacağını, faaliyetlerini dürüst, adil, yasal ve etik kurallara uygun şekilde yürüteceğini taahhüt etmektedir.


Samka Metal Ambalaj Sanayi A.Ş. Rüşvet ve Yolsuzluk Politikası kapsamına giren kişilerin, şirket faydasına dahi olsa yasal ve etik olmayan bir menfaat sağlamak için maddi veya manevi değeri olan herhangi bir şey teklif etmesi, diğer kuruluş veya kişilerden talep etmesi yasaklanmaktadır.


Kurumumuzun saygınlığını korumak için, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kurallarının ihlaline ilişkin herhangi bir durumu Genel Müdür’e veya Genel Müdür Yardımcısı’na bildirmek yukarıdaki kapsamda belirtilmiş herkesin sorumluluğundadır.


Fark edildiği halde rüşvet ve yolsuzluk eylemlerinin ilgili mercilere raporlanmaması veya görmezden gelinmesi de rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kurallarının ihlal edilmesi kapsamında değerlendirilecektir.


Rüşvet ve Yolsuzluk Politikası, düzenli aralıklarla gözden geçirilerek gerekli güncellemeler yapılır ve tüm değişimler duyuru yoluyla ilan edilir.